GRUPA REKONSTRUKCYJNA

Rekonstrukcja historyczna – żywa lekcja historii.
W piątek, 1 grudnia, wszyscy uczniowie wzięli udział w pokazie rekonstrukcji historycznej nt. Początki państwa polskiego. Kultura materialna przełomu X i XI w. Tę żywą lekcję historii przygotowali członkowie grupy rekonstrukcyjnej ZBiR, do której należy nasz absolwent Mikołaj Kantorowski, posługujący się stosownym imieniem – Czcibor z Krasnego.
Uczniowie uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się, czym jest rekonstrukcja historyczna, obejrzeli przedmioty codziennego użytku i stroje używane na przestrzeni X – XIII w. – niektóre nawet przymierzyli i wypróbowali.
Największe zainteresowanie wzbudził jednak pokaz uzbrojenia i walk oraz towarzyszące im wyjaśnienia bardzo sympatycznych młodych wojów. Gdybyż poznawanie odległej przeszłości zawsze było tak fascynujące i atrakcyjne…