„Byle pamięć od śmierci uchronić…”

A. Kołakowski „Oskarżeni o wierność”

23 października w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim prezes IPN dr J. Szarek wręczył Nagrody Honorowe „Świadek Historii”. Wśród laureatów znalazła się mieszkanka Krasnego Pani Bogusława Wąs, której pasją jest badanie i upamiętnianie lokalnej historii i jej bohaterów.

Pani Bogusława gościła w naszej szkole w kwietniu na spotkaniu z uczniami klas szóstych nt. „Wojna i okupacja w Krasnem”, podczas którego zajmująco opowiedziała o zgromadzonych przez siebie materiałach dotyczących wydarzeń tamtego okresu, a szczególnie wspomnień ich naocznych świadków.

Owocem tej wizyty było zaproszenie na uroczystość wręczenia nagrody za działalność upamiętniającą i promującą historię „małej ojczyzny” dla dyrekcji naszej szkoły.

Zapraszamy na stronę IPN (relacja i zdjęcia z uroczystości)