Zlot owadów

”DRUGI RZESZOWSKI ZLOT OWADÓW” miał miejsce 16 września na Bulwarach nad Wisłokiem 11 osobowa grupa uczestników kółka przyrodniczego Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem uczestniczyła w pełnym radości, pouczającym Happeningu zorganizowanym przez stowarzyszenie EKOSKOP.

2016_09_17_05

2016_09_17_04

2016_09_17_03

Przebrani za kolorowe owady z zapałem braliśmy udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Był konkurs na Królową i Króla owadów, w którym uczennica naszej szkoły, Izabela Kunysz ze względu na oryginalny strój, larwę motyla zdobyła nagrodę. Uczestniczyliśmy w wyścigu, kto szybciej posegreguje i zgniecie suche odpady. Braliśmy również udział w zbiórce makulatury. Nasza uczennica Anastazja Rejman wystąpiła na scenie, z piosenką „Wędrówka” i została nagrodzona dużymi brawami. Oglądaliśmy pod mikroskopami owady i ciekawe eksponaty przyrodnicze. O 11.59 wzięliśmy udział w apelu „S.O.S dla Ziemi”, na którym rozbrzmiewały setki budzików, dzwonków, gwizdków i trąbek. Na zlocie owadów uwierzyliśmy w siłę bycia razem i czekamy na kolejny happening.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom uczniów zaangażowanym w pomoc w wykonaniu owadzich strojów .
Jolanta Ciupak