Podsumowanie programu edukacyjnego Maraton Czytania

Od 1 października 2023 r. do 31 maja 2024 r. odbywał się program edukacyjny „Maraton Czytania” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

Jego celem było: promowanie czytelnictwa, rozwijanie nawyku regularnego czytania oraz poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

Zadaniem uczniów było przeczytanie minimum 1 dowolnej książki w miesiącu i uzupełnienie do niej Karty recenzji.

W Maratonie wzięło udział 11 osób, które łącznie oddały 63 Karty recenzji:

klasy drugie – 2 osoby i 3 Karty recenzji,

klasy trzecie – 3 osoby i 18 Kart recenzji,

klasy czwarte – 5 osób i 40 Kart recenzji,

klasy piąte – 1 osoba i 2 Karty recenzji.

Według regulaminu:

za przeczytanie minimum 3 książek i oddanie do nich Kart recenzji uczniowie otrzymują punkty z zachowania – zapis ten dotyczy 1 osoby (Tymoteusz Szpyrka kl. 4a);

za przeczytanie minimum 5 książek i oddanie do nich Kart recenzji uczniowie otrzymują dyplom – zapis ten dotyczy 6 osób (klasy 1-3: Pieszko Wiktoria kl. 3c, Pasak Oliwia kl. 3b oraz klasy 4-8: Aleksandra Żurawska kl. 4c, Wojnarska Wiktoria kl. 4b, Wojnarska Paulina kl. 4b, Dudek Liliana kl. 4b);

uczniowie, którzy przeczytają najwięcej książek otrzymują upominki – zapis ten dotyczy 6 osób (klasy 1-3: Pieszko Wiktoria kl. 3c, Pasak Oliwia kl. 3b oraz klasy 4-8: Aleksandra Żurawska kl. 4c, Wojnarska Wiktoria kl. 4b, Wojnarska Paulina kl. 4b, Dudek Liliana kl. 4b).

Kopia – Prezentacja podsumowanie programu Maraton Czytania autorstwa Turek Karolina