„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

ZNAMY LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

”Łamańce językowe” to dwuetapowy konkurs dla uczniów klas IV-VIII organizowany w naszej szkole po raz kolejny w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego. W VII edycji konkursu, który odbył się w dn. 21.02.br., ocenie poddano nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka  – „łamańca  językowego”. Uczestnicy – przedstawiciele klas wyłonieni na etapie klasowym konkursu – nie mieli łatwego zadania. Największym powodzeniem cieszyły się wiersze pt. ”Huczek”, „Muszka” i „Jamnik”. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na uznanie jury.

I miejsce i tytuły Mistrzów „Łamańców językowych” zdobyli:

w kategorii klas IV-VI: Piotr Leśko  (kl. 6c)

w kategorii klas VII-VIII: Miłosz Worwa (kl. 7c)

Tytuły Wicemistrzów „Łamańców językowych” stały się udziałem:

w kategorii klas IV-VI: Tymoteusz Gancarz (kl. 4c)

w kategorii klas VII-VIII: Dawid Szuberla (kl. 8a)

III miejsca zajęli:

w kategorii klas IV-VI: Paulina Wojnarska (kl. 4b)

w kategorii klas VII-VIII: Oliwia Leja (kl. 7b)

Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział  i zapraszamy do VIII edycji konkursu za rok!