Wycieczka biblioteczna do Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie

12 maja klasa szósta B i osoby chętne z klasy piątej, siódmej i ósmej odwiedzili Czytelnię Główną Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sokoła w Rzeszowie. Uczniowie zobaczyli zbiory w magazynach, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników. Podczas zwiedzania pracownicy biblioteki objaśnili sposób gromadzenia i oznaczania księgozbioru. Uczniowie weszli też do pomieszczenia do korzystania ze zbiorów na miejscu. Obejrzeli wystawę książkową pt. ”My Słowianie w literaturze i sztuce” oraz wystawę projektów architektonicznych aranżacji filii bibliotecznych w Rzeszowie. Podczas zajęć bibliotecznych uczestnicy wycieczki dowiedzieli się co to jest liberatura. Mieli okazję zobaczyć książki o nietypowych formatach, kształtach i zaskakującej treści. Po  relaksie na plantach przy fontannach multimedialnych, w dobrych humorach wrócili do Krasnego.