Święto Nauk Ścisłych

Święto Nauk Ścisłych połączone było z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły. Mikołaj Kopernik jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci dla rozwoju nauk ścisłych i przyrodniczych.

Był nie tylko astronomem, ale także matematykiem, lekarzem, prawnikiem i ekonomistą. Jego dokonania mogą być motywacją do nauki przedmiotów ścisłych, rozbudzać pragnienie wiedzy, wytrwałość i zachęcać do działania.

Podczas Święta Nauk Ścisłych uczniowie uczestniczyli w zajęciach i akcjach, które przybliżyły im przedmioty ścisłe w ciekawy i urozmaicony sposób. A były to:

– Pokazy fizyczno – chemiczne. Uczniowie młodszych klas mieli możliwość uczestniczyć w pokazach doświadczeń i eksperymentów przygotowanych przez ich starsze koleżanki i kolegów oraz nauczycielki fizyki i chemii.

– Inscenizacja „Sąd nad bakteriami”. Uczniowie klasy 5a na zajęciach kółka biologicznego podzielili się z trzecioklasistami informacjami i ciekawostkami na temat bakterii oraz ich znaczenia w przyrodzie i gospodarce człowieka.

– Prezentacja projektów wykonanych przez uczniów: „Lapbook matematyczny”,  „W świecie bakterii i wirusów”.

– Turniej międzyklasowy Maraton Matematyczny dla klas ósmych. Rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności, cały zespół klasowy miał możliwość wspólnego działania i dzielenia się wiedzą. Konkurs wygrała klasa 8a. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i współpracę.

Takie działania to dobra droga do zgłębienia nauk ścisłych. Przygotowane przedsięwzięcia przekonały uczniów o ogromnej roli tych przedmiotów w dzisiejszych czasach.


Skip to content