Dzień Patrona Szkoły

Obchody Dnia Patrona naszej szkoły należą do najważniejszych uroczystości szkolnych. W tym roku obchodziliśmy je szczególnie uroczyście, ponieważ przypadała 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.

W związku z licznymi zainteresowaniami jakie posiadał Kopernik, naszym uczniom zaproponowaliśmy udział w różnych konkursach i  przedsięwzięciach:
1. Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika – uczniowie wykonali piękne kartki urodzinowe, w których zamieścili życzenia dla astronoma, gdyby żył w naszych czasach. Kartki z życzeniami zostały wyeksponowanie w holu szkoły.

2. Szkolny Konkurs Śniadanie z Mikołajem Kopernikiem polegał na przygotowaniu propozycji śniadania nawiązującego do osoby Mikołaja Kopernika oraz wykonaniu fotografii.

3. Przygotowanie  przez uczniów Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku na platformie KAHOOT, który został wykorzystany do szkolnego turnieju międzyklasowego.

4. Projekty edukacyjne o życiu i działalności Mikołaja Kopernika.

5. Uroczysta akademia poświęcona naszemu patronowi – Mikołajowi Kopernikowi.
Podczas akademii odbyło się podsumowanie wszystkich konkursów oraz wręczenie nagród przez Dyrekcję.

Dzień Patrona pozostanie w pamięci społeczności szkolnej na długi czas, a wszechstronnie uzdolniona postać Mikołaja Kopernika jest pięknym wzorcem do naśladowania dla wszystkich uczniów.

Organizatorzy:

J. Ciupak, J. Dziedzińska, D. Hydzik, A. Kąkol, W. Kuśper 

Skip to content