SZKOŁA PAMIĘTA – DYPLOM

Szkoła pamięta – nasz udział w akcji MEiN

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Szkoła pamięta” mającej na celu upamiętnienie lokalnych bohaterów i ważnych wydarzeń przed dniem 1 listopada. Podjęte przez nas działania to:

1. Wycieczka do Markowej – zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów oraz Sadu Pamięci.
  2. Klasowe wycieczki do miejsc pamięci w Krasnem, zapalenie zniczy.
  3. Opieka nad grobem powstańca, Jana Newlin Mazarakiego – kwiaty, znicze.
  4. „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” – zbiórka białych i czerwonych zniczy, które trafią do Polaków zza wschodniej granicy z myślą o polskich grobach na największych lwowskich nekropoliach, ale też cmentarzach w małych miejscowościach obwodu lwowskiego. Akcja koordynowana jest przez Telewizję Rzeszów.
  5. Wyjazd wolontariuszy na Cmentarz Pobitno w Rzeszowie. Sprzątanie mogił żołnierzy oraz grobów opuszczonych, zapalenie na nich zniczy.

Jako potwierdzenie włączenia się w akcję „Szkoła pamięta” otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

informacje o akcji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-11-placowek-wzielo-udzial-w-akcji-mein-szkolapamieta-dziekujemy