Serce mam biało-czerwone

IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”

 

9 listopada odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”, którego organizatorem jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krasnem.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Katarzyna Kyc – historyk Instytutu Pamięci Narodowej Oddziałowego Biura Edukacji w Rzeszowie, p. Zdzisław Stokłosa – poeta, autor tomików poezji „Z duszą na ramieniu” i „Dotyk myśli” oraz p. Mikołaj Kantorowski – poeta, a także współzałożyciel grupy rekonstrukcji historycznej „Zgraja Banitów i Renegatów”.

Po obradach jury jednomyślnie nagrodziło następujących recytatorów:

 

Kategoria wiekowa: klasy 1 – 3

 

I miejsce: Katarzyna Humenny, kl. 2a

II miejsce: Liliana Csepreghy-Bukowski, kl. 3c

III miejsce: Alan Weron, kl. 3 – Szkoła Podstawowa w Malawie

 

Kategoria wiekowa: klasy 4 – 6

 

I miejsce: Aleksandra Tarała, kl. 5c

II miejsce: Helena Anyszek, kl. 6 – Szkoła Podstawowa w Strażowie

III miejsce: Aleksandra Fornal, kl. 5c

 

Kategoria wiekowa: klasy 7 – 8

 

I miejsce: Natalia Tworzydło, kl. 8c

II miejsce: Maciej Anyszek, kl. 8 – Szkoła Podstawowa w Strażowie

III miejsce: Maciej Mazur, kl. 7 – Szkoła Podstawowa w Strażowie

 

 

 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone”, Państwu Nauczycielom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie swoich uczniów do dzisiejszego występu.

Dziękujemy Szanownym Jurorom za pracę podczas finału konkursu i autentyczny wkład w kształtowanie postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży w naszej małej ojczyźnie.

Odrębne słowa podziękowania należą się również naszym patronom honorowym, którymi są: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie oraz Wójt Gminy Krasne Pan Wilhelm Woźniak. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym sponsorom – Instytutowi Pamięci Narodowej oraz Państwu Elżbiecie i Wiesławowi Dominom właścicielom Piekarni Cukierni w Bachórzu za ufundowanie poczęstunku. Dziękujemy także Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Bibliotece w Krasnem za udostępnienie pięknej sali widowiskowej.

Finał uroczystości nie mógłby się odbyć bez pomocy nauczycieli: Pana Mariusza Koziołkiewicza – odpowiedzialnego za obsługę techniczno-informatyczną konkursu oraz przygotowanie solistów i Pani Ewy Moniak-Różańskiej, która wykonała oprawę plastyczną. Finałową galę prowadzili Klaudia Przybyło z klasy 8b i Wojciech Leśko z klasy 8c, którym również należą się serdeczne podziękowania. Wyrazy uznania za pracę podczas konkursu kierujemy również w stronę wolontariuszy z Koła Historycznego Szkoły Podstawowej w Krasnem.

 

Krystyna Ponulak

Iwona Rządecka-MikołajczykSkip to content