POZNAJ POLSKĘ

„Poznaj Polskę”, czyli przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki wsparło finansowo dwie wycieczki w Szkole Podstawowej w Krasnem.

Celem pierwszej wycieczki był przepiękny Wrocław. Przez dwa dni uczniowie klas 7b, 7c, 7d oraz 5a zwiedzali m.in. Ostrów Tumski – kościół Św. Krzyża, katedrę, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Zespół historycznego centrum Wrocławia z ratuszem i kamienicami. Uczestniczyli  również w grze miejskiej. Odwiedzili Afrykarium i ZOO. Spacerkiem dotarli do Hali Stulecia. Na koniec udali się do Panoramy Racławickiej.

Kolejna wycieczka została zorganizowana dla klasy 4a i 4b. Młodzi turyści  podziwiali Kopalnię  Soli  w Wieliczce, wykute w soli piękne komory, a wśród nich  Kaplicę św. Kingi, podziemne jeziora, solne rzeźby. Następnie udali się do Krakowa i tam spacerowali „Drogą Królewską” od  Barbakanu do Wzgórza Wawelskiego   z wejściem do Bazyliki Mariackiej aby  podziwiać Ołtarz Wita Stwosza.

Z bagażami pamiątek oraz wspaniałych wspomnień  uczniowie wrócili do swoich domów.

_______________________________________________________________