DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi został przeprowadzony „Konkurs Wiedzy Ekologicznej”, w którym największą wiedzą wykazali się:

Natalia Majewska 8c, Julia Cetnarska 7c,  Klaudia Przybyło 7b, Wojciech Leśko 7c, Maja Krzywonos 7c,  Gabriela Sieraczyńska 7b i Kornelia Kaczmarczyk 8a. Uczniowie również  bardzo licznie wzięli udział w Konkursie na „Biżuterię Ekologiczną”, tu największą pomysłowością i starannością wykazali się: Weronika Bojda 8b, Oskar Skuba 6b i Antoni Humenny 8b.  Chętni  uczniowie mogli przebrać się w tym dniu za dowolne zwierzątko,  jakie można spotkać na łąkach lub w lasach. Jak można się było spodziewać, największą popularnością cieszyły się kolorowe owady: motyle, biedronki i pszczoły. Pojawiły się też żabki, zające,  niedźwiedzie i bociany. Natomiast   uczniowie klasy 4a i 7c zaangażowali w akcję “Sprzątamy dla Polski” i posprzątali teren wokół szkoły. Sprawne zorganizowanie tej akcji było możliwe dzięki współpracy szkoły z Urzędem Gminy, który przygotował  nam worki i rękawiczki. Dziękujemy.

J.C.