Konkurs plastyczny “Zwyczajne-nadzwyczajne – kobiety …”

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Zwyczajne-nadzwyczajne – kobiety, które zmieniały świat” zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Celem konkursu jest:

• prezentacja sylwetek i upamiętnienie zasług, jakie wniosły dla Polski i świata, patronki Roku 2022: Maria Konopnicka, Maria Grzegorzewska, Wanda Rutkiewicz
  • zwrócenie uwagi młodego czytelnika na dokonania niezwykłych kobiet, które tak jak patronki 2022 roku, zapisały się złotymi zgłoskami w historii świata dzięki swoim niezwykłym
    dokonaniom; prekursorki w swoich dziedzinach; kobiety które przecierały i nadal przecierają
    szlaki w literaturze, kulturze, pedagogice, nauce, sztuce, sporcie itd.
  • promowanie czytelnictwa wśród dzieci,
  • rozbudzanie wyobraźni plastycznej,
  • zachęcenie dzieci do kreatywności i oryginalnego ujęcia tematu.

Konkurs jest adresowany do dzieci wieku od 6 do 15 lat.
Zadaniem uczestnika jest wykonanie dowolną techniką plastyczną ilustracji/portretu przedstawiającego wybraną kobiecą postać z kanonu kobiet, które zapisały się w historii świata dzięki swoim niezwykłym dokonaniom, były/są prekursorkami w swoich dziedzinach, przecierały/przecierają szlaki w literaturze, kulturze, pedagogice, nauce, sztuce, sporcie i miały/mają wpływ na rzeczywistość.
Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
Wypełnioną i podpisaną Kartę Zgłoszenia należy przykleić na odwrocie pracy.
Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 23 maja 2022 r. Potem prace zostaną przez nas dostarczone do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępna jest tutaj: http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,4827,zwyczajne-nadzwyczajne-kobiety-ktore-zmienialy-swiat-konkurs-plastyczny-w-oddziale-dla-dzieci-i-mlodziezy-zaproszenie.html.