ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Corocznie w tradycji naszej szkoły odbywają się obchody Święta Dnia Patrona Szkoły, które przypada w lutym.

W związku ze zdalnym nauczaniem, pamięć Mikołaja Kopernika, jako naszego szkolnego patrona uczciliśmy poprzez symboliczne działania; tj. konkurs fotograficzny na sobowtóra – „Odszukaj w sobie Mikołaja Kopernika”, Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku i  Układzie Słonecznym oraz  gazetka w holu szkoły, na której mamy wypisane 100 ciekawostek z życia tego wielkiego człowieka.  Przypomnijmy, kim był Mikołaj Kopernik, zwany człowiekiem renesansu. Urodził się w 19 lutego 1473 roku w Toruniu. Był osobą wszechstronnie wykształconą. Zasłużył się nie tylko dla astronomii, ale także medycyny, ekonomii i matematyki. Co do daty śmierci istnieją różne przesłanki. Niektóre źródła podają 24 maja, inne jednak twierdzą, że Kopernik zmarł przed 21 maja. Pojawiła się również legenda, że w przeddzień swojej śmierci otrzymał wydane po raz pierwszy swoje dzieło De Revolutionibus.

Przeprowadzone konkursy: wiedzy i  na sobowtóra cieszyły się dużym zainteresowaniem. Po dokładniej analizie wszystkich prac i innych zadań objętych konkursami przyznano następujące miejsca.

Nagrodzeni w  konkursie na sobowtóra – „Odszukaj w sobie Mikołaja Kopernika”

I miejsce Wiktor Gmyrek          4c

II miejsce Aleksandra Fornal    4c

III miejsce  Antoni Bryła            4a