KONKURS PLASTYCZNY

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Smok ze Smoczej Jamy zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Malawie. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Krasne, w wieku przedszkolnym (4-6 lat) – I kategoria, i wczesnoszkolnym (I-III klasa szkoły podstawowej) – II kategoria. Każdy z Uczestników może zgłosić do Konkursu jedną pracę.

Prace powinny być wykonane w formacie A3, w postaci prac płaskich i obejmować interpretację utworu Wandy Chotomskiej Smok ze smoczej jamy. W konkursie wezmą udział wyłącznie prace będące interpretacją podanego utworu. Na stronie internetowej www.gokkrasne.pl został umieszczony w/w utwór w postaci audio, w wykonaniu Grupy Okrągłe Kulki. Każda praca ma mieć umieszczoną metryczkę, zawierającą imię i nazwisko Uczestnika.

Konkursowe prace (w oryginale) należy dostarczyć do Biblioteki Szkolnej do 3 listopada 2021 r.

W Konkursie przewidziano nagrody i wyróżnienia, w zależności od ilości prac. Termin i forma rozdania nagród jest uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Wszelkich dodatkowych wyjaśnień udziela Biblioteka Szkolna.