ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE

ZAJĘCIA WSPOMAGAJĄCE DLA UCZNIÓW !

WAŻNE INFORMACJE !

Co to są zajęcia wspomagające?

Zajęcia wspomagające mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Będą odbywały się wyłącznie w szkole. Mogą w nich uczestniczyć chętni uczniowie.

Z jakich przedmiotów szkolnych mogą być prowadzone zajęcia?

Dyrektor szkoły w porozumieniu z  rodzicami i nauczycielami ustala zakres wsparcia. Wymiar godzinowy to 15 godzin na oddział. Zajęcia będą realizowane od września do grudnia 2021r.

Zajęcia będą organizowane:

• wyłącznie z obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, ujętych w ramowych planach nauczania dla danego typu szkoły;
  • dla grupy liczącej nie mniej niż 10 uczniów (w przypadku małych szkół podstawowych – nie mniej niż 5 uczniów).

Prosimy Państwa o dostarczenie deklaracji przesłanej przez wychowawców w terminie do 10 września 2021r.