ILUSTRACJA BAŚNI

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

Ilustracja do ulubionej baśni lub legendy polskiej

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę szkolną, ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Konkurs dedykowany był uczniom z klas 1-7.
Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni twórczej inspirowanej baśniami i legendami, ćwiczenie umiejętności manualnych i kreatywnego myślenia oraz rozbudzanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych.
Uczestnicy mieli do wyboru różne techniki płaskie: rysunek, malarstwo, wycinanka  z kolorowego papieru, wyklejanka z materiałów tekstylnych, kolorowych włóczek , wydzieranka, witraż.
Jury oceniło prace w trzech kategoriach wiekowych: I- kl. 1-3, II-kl. 4,5, III- kl. 6,7 i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

W ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę ciekawe ujęcie tematu, kompozycję i estetykę, samodzielność wykonania oraz oryginalność wizji artystycznej.
Bardzo cieszy fakt, że w konkursie wzięło udział aż 177 uczniów.

Złożone prace wykonane były różnymi technikami. Wszystkie były bardzo interesujące, dlatego też komisja miała trudne zadanie podczas wyboru  tych najlepszych.

Komisja wyłoniła następujące prace, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Nagrody otrzymują:

Zuzanna Ziaja, 1b

Filip Kunysz, 2a

Antoni Bryła, 3a

David Majewski, 5b

Hubert Witek, 6b

Antoni Humenny, 7b

Wyróżnienia otrzymują:

Aleksandra Białek, 1b

Liliana Dudek, 1b

Milena Jasińska, 2b

Laura Bąk, 2c

Patryk Korab, 3b

Aleksandra Fornal, 3c

Dawid Mioduszewski, 5b

Łukasz Poplewski, 5b

Natalia Leja, 6a

Stanisław Kuras, 6d

Kinga Kolbusz, 7a

Aleksandra Kunysz, 7c

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają szóstki z plastyki i punkty z zachowania.

Nagrodzone oraz wybrane na wystawę prace zaprezentowane są na korytarzu szkolnym. Niestety ze względu na ograniczone miejsce ekspozycyjne, nie zmieściły się wszystkie piękne ilustracje  przedstawione do konkursu.

Wszystkim uczestnikom składamy  gratulacje i podziękowania.

EM