„Szkoła pamięta”

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

Udział ZSP w Krasnem w akcji:

1. Klasowe wycieczki do miejsc pamięci w Krasnem, zapalenie zniczy.
  2. Wystawa w holu szkoły pt. „Pamiętamy” poświęcona lokalnym bohaterom – żołnierzom AK, uczestnikom akcji „Kośba”, ( kwiaty, znicze ).
  3. Opieka nad grobem powstańca, Jana Newlina Mazarakiego – kwiaty, znicze.
  4. „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” – zbiórka białych i czerwonych zniczy, które trafią do Polaków zza wschodniej granicy z myślą o polskich grobach na największych lwowskich nekropoliach, ale też cmentarzach w małych miejscowościach obwodu lwowskiego. Akcja koordynowana jest przez Telewizję Rzeszów.
  5. Wyjazd Wolontariuszy na Cmentarz Pobitno w Rzeszowie. Sprzątanie mogił żołnierzy oraz grobów opuszczonych, zapalenie na nich zniczy.