„Literatura i Dzieci”

Podkarpacki Konkurs „Literatura i Dzieci”

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprosił wszystkich chętnych do udziału w Podkarpackim Konkursie „Literatura i Dzieci”. Tegoroczne hasło brzmi: „Dzień bez komputera”.

Celem konkursu jest upowszechnienie i zachęcenie dzieci do czytania książek oraz rozwijanie ich wyobraźni, a przedmiotem – twórczość autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji. Uczniowie szkół podstawowych poprzez recytację, piosenkę, inscenizację oraz prace plastyczne mają możliwość przedstawienia swojej interpretacji wybranego dzieła.

Eliminacje rejonowe odbyły 24 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.

Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę duet, Natalia Zagórska i Wojciech Leśko z klasy IIIc, odnieśli sukces uzyskując tytuł laureata i nominację do etapu wojewódzkiego konkursu w kategorii piosenka.