Łamańce językowe

21 lutego 2017 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
W szkolnej rywalizacji o tytuły Mistrza i Wicemistrza „Łamańców” Językowych – będącej jedną z form obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego – uczestniczą uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Ich zadaniem jest nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka – „łamańca” językowego – co sprzyja kształtowaniu umiejętności z zakresu kultury żywego słowa.
Zgodnie z przesłaniem, iż „Granice naszego języka wyznaczają granice naszego świata”,warto dbać o to, by znać język polski oraz pielęgnować poprawność naszej mowy.

Laureaci I etapu konkursu (klasowego):

Emilia Loryś – kl. IVa
Viktor Kokoszka – kl. IVb
Wiktoria Ślęzak – kl. Va
Amelia Czernicka- kl. Vb
Aleksandra Wiśniewska – kl. VIa
Bartosz Ślepecki – kl. VIb
Julia Wierzbińska – kl. VIc

Gratuluję i zapraszam do udziału w II etapie (szkolnym), który odbędzie się w dniu 20.02.br. o godz. 13,50 w s. 23G.
Organizator: E. Zakorczmenna