„Najlepiej w ogóle nie zaczynać”

W dniu 6.02.2017 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie mł. asystentką Panią Aleksandrą Bocheńską Baran, zatytułowane  „Najlepiej w ogóle nie zaczynać”. Uczniowie klas I- III gimnazjum wysłuchali pogadanki na temat zagrożeń związanych z paleniem i zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy. Młodzież zobaczyła ciekawą prezentację i otrzymała ulotki profilaktyczne. Dodatkową atrakcją mającą uzmysłowić młodym ludziom jak niebezpieczne jest sięganie po  te substancje psychoaktywne był pokaz alkogogli i narkogogli oraz badanie powietrza wydychanego z płuc oceniające zawartość tlenku węgla w organizmie palaczy. Mamy nadzieję, że dzięki prelekcji wzrośnie świadomość uczniów i zapobiegnie to na przyszłość chęci sięgnięcia po zakazane substancje.