Czytanie dobrych książek …

Zgodnie z maksymą Kartezjusza, iż “Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów” – w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza – w dn. 7.12.br. uczniowie klas VIa i VIb na zaproszenie biblioteki GOKiB w Krasnem wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Anną Czerwińską-Rydel, autorką licznych biografii skierowanych do dzieci i młodzieży. Spod jej pióra wyszła m.in. książki pt. „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, której fragmenty zostały zaprezentowane zgromadzonym przez pisarkę. Uczestnicy tego niezwykle interesującego spotkania wezmą udział w ogólnopolskiej akcji ph. „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”, promującej dziedzictwo pisarza, inspirującej do pracy twórczej oraz rozwijającej kulturę czytelniczą.

2016_12_07_31

2016_12_07_32