AKTUALNOŚCI

„Kolędnicy-Wędrownicy”

Finał XIX Konkursu Plastycznego „Kolędnicy-Wędrownicy” . KLIKNIJ – STRONA GOKiB W KRASNEM (więcej…)

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

GMINNY  MIKOŁAJKOWY  TURNIEJ  PIŁKI  SIATKOWEJ

           7. 12. 2018 w naszej szkole odbył się IV Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Brały w nim udział drużyny z Palikówki, Strażowa i Krasnego.


Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajął zespół z Krasnego a w kategorii chłopców zespół  ze Strażowa. W tym dniu pełnym prezentów i niespodzianek nie było przegranych.

Okazałe puchary i medale zostały wręczone przez wójta gminy Krasne pana Wilhelma Woźniaka i dyrektora naszej szkoły  pana Marka Frączka.


Pomagamy Bartusiowi

7- 8 grudnia w Auchan w Krasnem  odbyła  się  ogólnopolska  akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. W tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan, które dedykowane są dziesięcioletniemu Bartusiowi włączyli się  WOLONTARIUSZE z naszej szkoły (uczniowie klas 8 SP i 3 Gimnazjum wraz z nauczycielami), którzy przez dwa dni rozdawali ulotki, balony i zbierali pieniądze do puszek na przebadanie dawców. Zachęcali do zapisywania się do Rejestru Potencjalnych Dawców SzpikuWykonywali również ozdoby świąteczne dla Bartusia. Swoimi działaniami wspierali apele rodziny chłopca, które w ostatnich dniach można było zaobserwować w mediach.  Aby Bartuś mógł żyć konieczne jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego, który jest  szukany. (więcej…)

EDUACTION !

FESTIWAL NAUK ŚCISŁYCH  – warsztaty i pokazy naukowe z chemii, fizyki, matematyki i kryminalistyki to wydarzenie z soboty 8 grudnia.
Studenci PRZ w ramach programu – wolontariatu PROJEKTOR  odkrywali w bardzo przejrzysty i doświadczalny sposób zawiłości przedmiotów ścisłych. (więcej…)

BEZPŁATNE BADANIA

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE I CYTOLOGICZNE
Szczegóły akcji na stronie GMINY KRASNE – KLIKNIJ (więcej…)

KOLĘDNICY – WĘDROWNICY

Wyniki XIX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kolędnicy-Wędrownicy”! (więcej…)

Pomagamy zwierzętom

Pomagamy zwierzętom w potrzebie.
Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu  zorganizowano w szkole zbiórkę karmy i akcesoriów potrzebnych w rzeszowskim schronisku „ Kundelek”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

(więcej…)

Piknik Edukacyjny

Dyrekcja ZSP w Krasnem zaprasza uczniów na Piknik
Edukacyjny, który odbędzie się dnia 08.12.2018r. o godz. 9:00w naszej placówce.

(więcej…)

OPIEKA ŚWIETLICOWA

Szanowni Państwo !
Prosimy o zgłaszanie potrzeb opieki świetlicowej w dniach :
24.12., 27.12.,28.12. oraz 31.12. do poniedziałku, 17.12. 2018r.
Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Spotkanie dla uczniów szkoły podstawowej poprowadzili kom. Renata Bednarska i s asp. szt.  Marcin Skoczylas z Komendy Wojewódzkiej Policji Ruchu Drogowego.

Policjanci zapoznali nas z  różnymi  działaniami policji mającymi na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w całym kraju.
Sporo czasu poświęcone zostało tematowi KARTY ROWEROWEJ, o którą uczniowie starają się w klasie 4 realizując program techniki. Policjanci przypomnieli o bezwarunkowym zakazem poruszania się rowerem po drodze  bez karty rowerowej  (jedynie pod opieką osoby dorosłej).