GODZINA KODOWANIA.

W naszej szkole sezon na programowanie trwa.  Rozpoczynamy akcję GODZINA KODOWANIA.

W naszej szkole sezon na programowanie trwa w najlepsze. Rozpoczeliśmy go jeszcze stacjonarnie w szkole Tygodniem Edukacji Informatycznej (październik 2020) w ramach którego nasi uczniowie z zapałem składali swoje programy z wykorzystaniem multimedialnej gry do nauki programowania ScottyGo oraz pisali kody kierujące robotem typu Ozobot Evo. To juz kolejne roczniki uczniów, które w naszej placówce zarażają się  pasją do programowania. Uczniowie klas czwartych  i piątych z radością odkrywają jak  jest niezwylke fascynujące widzieć działanie zaprogramowanego przez siebie  robota. (zdjęcia poniżej).

Nasi uczniowie w tym tygodniu z powodzeniem startowali w eliminacjach międzynarodowego konkusu programistycznego PPIXProgramming Chalenge 2020, o wynikach którego będziemy informować na bieżąco.

W tym tygodniu rozpoczeliśmy udział w akcji Godzina Kodowania, która w naszej szkole potrwa do 10 grudnia 2020. Jest to miedzynarodowa inicjatywa, która pod okiem znanych gwiazd informatyki zachęca wszystkich do nauki programowania. Wpisuję się ona w Computer Science Education Week, który w tym roku zakończy się 13 grudnia 2020.
BB