Dzień Walki z AIDS

1 grudnia to Światowy  Dzień Walki z AIDS . Święto  obchodzone jest corocznie  z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.  „Czerwona kokardka” jest  symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi.

W tym dniu  szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych i chorych. Chcemy  promować walkę z AIDS i  zwrócić uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem.

Również w  naszej  szkole w celu podniesienia wiedzy na ten  temat  oraz kształtowania postawy tolerancji został przeprowadzony dla klas 7 i 8 „Konkurs wiedzy o HIV i AIDS” .

Wyniki konkursu:

I miejsce      Weronika Fila            8b

II miejsce    Bryła Marianna          7a

Maksim Kornelia        8a

Daria Szkoła               7b

III miejsce   Viktor Kokoszka        8b

Maciej Pierzchała       7c

Wiktor Strzelec           8b

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po zakończeniu zdalnego nauczania i powrocie do szkoły.