Drodzy Nauczyciele!
Z okazji Waszego święta
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

……………………………………….
Za uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za przełamanie strachu do rzeczy nieznanych i niezrozumiałych.
Za to, że mogliśmy zawsze na Was liczyć!

Kim dla nas jest nauczyciel? Jakie wartości przekazali nam nauczyciele?
Paulina: Nauczyciel to dla mnie osoba, która może nas wiele nauczyć i wytłumaczyć, gdy czegoś nie rozumiemy. Pomaga nam rozwiązywać trudne sprawy.
Ania: Dla mnie nauczyciel to osoba, która ma pasję i potrafi przekazać ją innym.
Łukasz: Nauczyciel kształtuje nasze zainteresowania, potrafi wskazać to, w czym jesteśmy dobrzy, ukierunkować nas.
Bartek: Najważniejsze wartości, jakie przekazali mi nauczyciele to: patriotyzm, szacunek do drugiego człowieka, systematyczna praca.
Julia: Nauczyli nas punktualności, sumienności i odpowiedzialności. Podziwiamy ich też za cierpliwość.
Kacper: Pokazali nam również, że warto mieć jakiś cel w życiu i dążyć do niego, nie poddawać się.
                                                           Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Krasnem