Wycieczka klasy IIIb

Uczniowie klasy III b w ramach innowacji „Edukacja dla zdrowia” byli na wycieczce w Nosówce w zagrodzie Alpaka Team – Przygoda z Alpaką.

Odwiedzając gospodarstwo Alpaka Team można było nie tylko uzyskać wiele ciekawych informacji na temat alpak, ale także pokarmić je pokrojoną marchewką. Henio, Miki, Czaki i Dawid szybko zyskali sympatię wśród dzieci. Alpaki to niezwykle ciekawe i wyjątkowe zwierzęta. Wyglądają jak żywe „maskotki” i wywołują uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z przyjemnością dotykaliśmy ich miękkiego futerka, które jest hipoalergiczne. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i wystarczy spojrzeć im tylko w oczy, a już zyskują naszą sympatię. Coraz częściej mówi się również o pozytywnym wpływie alpakoterapii, jako metody wspomagającej efektywność tradycyjnych form terapii, rehabilitacji i edukacji. Alpaki stanowią motywację do działania u podopiecznych. Oddziałują na sfery fizyczne, psychiczne, społeczne, emocjonalne i intelektualne. Kontakt z alpaką zachęca do zwiększania aktywności u podopiecznego i pomaga pokonywać bariery, jak i otwierać się na nowe doświadczenia.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Marzena Zdeb