Sprzątanie Świata 2020


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2020” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.


Najpierw została przeprowadzona kampania plakatowa. Zostały rozwieszone w szkole plakaty samodzielnie wykonane przez uczniów. Zachęcały one do właściwego postępowania  z odpadami i zadbania o środowisko naturalne. Następnie uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Jolanty Ciupak i pani Katarzyny Ptak posprzątali  teren wokół szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, otrzymali rękawiczki oraz worki foliowe . Podczas tej akcji dzieci przypomniały sobie zasadę segregacji śmieci i uświadomiły sobie również jak niebezpieczne jest negatywne działanie człowieka na środowisko. Rezultatem przedsięwzięcia było zebranie 6 worków z odpadami. Nasza okolica zabłysnęła czystością.


Do akcji “Sprzątania świata “dołączyli również najmłodsi. Dzieci z klas pierwszych z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do sprzątania najbliższej okolicy. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki przystąpiły do działania. Samo zadanie sprawiło im wiele frajdy. Po zakończonej pracy byli zadowoleni, że mogli wesprzeć starszych kolegów.