ŻEGNAMY KSIĘDZA PATRYKA

Ze smutkiem żegnamy Księdza Patryka

Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Przykładem takiego Człowieka przez wielkie „C” jest Ksiądz Patryk Smoleń, który przez ostatni rok pracował w naszej szkole.  Dzisiaj wiemy, że nie spotkamy się we wrześniu i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro.

Przez te 10 miesięcy zawsze mogliśmy liczyć na Jego wsparcie, pomoc i uśmiech. To człowiek, który potrafi z optymizmem patrzeć na świat i tym optymizmem zarażać. Niesamowicie pokorny i otwarty na drugą osobę. To nie tylko wspaniały Katecheta, ale przede wszystkim Pedagog i Wychowawca z krwi i kości. Zawsze znajdował czas dla uczniów, nigdy na nikogo nie patrzył z góry, potrafił rozumieć rozterki i obawy uczniów, co sprawiało, że był dla nich Autorytetem. Miał pokłady cierpliwości nawet do największych łobuzów. Nasi uczniowie nazywali Księdza swoim Idolem, a to chyba największy komplement z ust młodych ludzi.

Życzymy Księdzu, aby nigdy się nie zmieniał, bo takich wartościowych ludzi brakuje w dzisiejszym świecie.

Społeczność szkolna