TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH

TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRASNEM
24-28 lutego 2020r.

P O D S U M O W A N I E

Uczniowie brali udział w licznych konkursach indywidualnych i drużynowych. W pierwszym dniu rywalizowali między sobą siódmoklasiści, rozwiązując test z matematyki. Podczas Potyczek Matematycznych, najlepsza była a klasa 7b. W tym dniu uczniowie klas VI rozwiązywali również quiz geograficzny .W kolejnym dniu uczniowie klas 4 i 5 brali udział w konkursie matematyczno-logicznym . Po podsumowaniu punktów okazało się, że wśród klas czwartych  zwyciężyła klasa IV b a wśród klas piątych klasa V D , druga była klasa V a , następnie V c i V b. Gratulujemy zwycięskiej klasie i pozostałym uczestnikom również. Dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Quizy i zadania z kahoot na lekcjach informatyki

W konkursie międzyklasowym największą znajomością krajów należących do UE wykazała się klasa 6c
W poszczególnych klasach najwięcej punktów zdobyli uczniowie:

Kamil Ryś
Szymon Ślepecki
Wiktor Krata
Maksymilian Nawojski
Przemysław Rusinek
Mateusz Kuczma
Antoni Humenny

Wystawa projektów: Układ Słoneczny i Wielki astronom-Mikołaj Kopernik
Prezentacja prac plastycznych: W krainie tangramów i Geometryczne wyklejanki.

Pokazy fizyczno-chemiczne

Uczniowie klas piątych rywalizowali w turnieju Tytuł Mistrza Programowania Klas Piątych-
Po wstępnej selekcji do rozstrzygającej rundy przeszło 34 uczniów klas piątych, którzy wykonywali zadania programistyczne korzystając z platformy Baltie.net. Uczniowie uzyskiwali punkty w zależności od ilości wykonanych zadań, ich trudności oraz podjętych prób rozwiązań. Oprócz klasyfikacji indywidualnej liczona była również średnia z wyników dla poszczególnych klas.

Tytuł Mistrza Programowania Klas Piątych zdobył –  Jan Kuras 5d

Najlepszą Mistrzowską Klasą Programowania Baltie Programming Challenger V okazała się klasa 5d.

Klasyfikacja indywidualna (pierwsza dziesiątka)

Ilość punktów Pozycja w najtrudniejszym zadaniu
1. Jan Kuras 5d 13 2
2. Adam Polowy 5d 11 3
3. Stanisław Kuras 5d 9 1
4. Martyna Łachmanowicz 5d 7 7
5. Oliwier Milaniak 5d 5 5
6. Mateusz Bukowski 5d 3 4
7. Kacper Kołodziej 5c 3 6
8. Hubert Stępień 5d 3 8
9. Kacper Drapała 5c 3 9
10. Jeremiasz Jędraszczyk 5c 3 10

Klasyfikacja klas:

1 miejsce : klasa 5d

2 miejsce: klasa 5c

3 miejsce: klasa 5b

Uczniowie z klasy 3a  rozwiązywali łamigłówki matematyczne oraz wykonali pracę przestrzenną -Układ Słoneczny.