Nasz patron, który wstrzymał Słońce

19 lutego przypadała 547. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. W kraju dzień ten został wybrany jako data nowego święta państwowego – Dnia Nauki Polskiej. W naszej szkole zaś uczciliśmy Wielkiego Astronoma, przypominając jego sylwetkę i podkreślając znaczenie dokonania.

• Uczniowie klas 7 – 8 opracowali lapbooki nt. „Mikołaj Kopernik – życie i odkrycie”, które zaprezentowali podczas spotkań ph. „Weź lapbook na kolana…”.
  • Klasy szóste przygotowały projekty nt. twórcy teorii heliocentrycznej oraz Układu Słonecznego – prace zarówno płaskie, jak i przestrzenne.
  • członkowie kółka historycznego dla klas 4 – 5 wystąpili jako Patrol historyczny z krótkim programem dla dzieci z klas 1 – 3 zatytułowanym „A jednak się kręci!”.