„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

SZKOLNY KONKURS „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” ROZSTRZYGNIĘTY!

”Łamańce językowe” to dwuetapowy konkurs dla uczniów klas IV-VIII organizowany w naszej szkole w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego.

W IV edycji konkursu, który odbył się w dn. 18.02.br., ocenie poddano nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka  – „łamańca  językowego”. Uczestnicy – przedstawiciele klas wyłonieni na etapie klasowym konkursu – nie mieli łatwego zadania. Wygłosili z pamięci m. in. wiersze pt. „Jamnik”, ”Huczek”, „Kleszcze”, „Trznadle”, „Chrząszcze”, „Wiersz, w którym syczy przez cały czas”, „W Dziwakowie”, „Szczeniak”, „Rumak” czy „Gotowała baba barszczyk”. Wszyscy uczniowie zasłużyli na uznanie jury.

I miejsce i tytuły Mistrzów „Łamańców językowych” zdobyli:

w kategorii klas IV-VI: Natalia Majewska (kl. 6c)

w kategorii klas VII-VIII: Nikola Stępień (kl. 8a)

Tytuły Wicemistrzów „Łamańców językowych” stały się udziałem:

w kategorii klas IV-VI: Patryka Stecko (kl. 6a)

w kategorii klas VII-VIII: Huberta Łapy (kl. 8b)

Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział  i zapraszamy do V edycji konkursu za rok!