TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

-Gdzie można zagrać w najciekawsze gry planszowe o Bezpiecznym Internecie?

-Oczywiście w naszej szkole.

-Kto wymyśla najciekawsze gry o Bezpiecznym Internecie?

-Zdecydowanie nasi uczniowie.

Od „Internetowego Imerium Monopoly” aż  po plansze imitujące personalne laptopy, które trzeba bronić przed zagrożeniami zdarzającymi się w sieci. To tylko niektóre pomysły naszych uczniów.

W tych grach podobnie jak z w Internecie wiele zależy od przypadku (na jakie zasoby trafisz), ale jeszcze więcej od twoich umiejętności reagowania na potencjalne i realne zagrożenia. Jeśli wiesz co zrobić, punkty do przodu, jeśli nie, to tracisz. Byłam zaskoczona kreatywnością naszych uczniów i ucieszyła mnie ich rozległa wiedza na temat bezpiecznego korzystania z „sieci”.

W ramach obchodzonych w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu 2020 zorganizowaliśmy Turniej Gier Planszowych o Bezpiecznym Internecie. Gier (to ważne) wymyślonych i wykonanych przez naszych uczniów. Turniej miał na celu zainteresować młodzież tematyką, uwrażliwić na właściwe zachowania i wskazać na ich profity. Okazał się również świetnym testem nowych gier i znakomitą zabawą towarzyską.

Lista zwycięzców rozgrywek klasowych została wyeksponowana w holu szkoły.

Barbara Baran