LEKCJA CHEMII I FIZYKI

LEKCJA CHEMII I FIZYKI DLA DRUGOKLASISTÓW

Na zaproszenie nauczycielki, pani Beaty Gajos, uczniowie klasy 2c wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość obserwowania zjawisk fizycznych, jak również ciekawych reakcji chemicznych. Dzieci w czynny sposób brały udział w wielu ciekawych eksperymentach, które w obrazowy sposób pozwoliły dostrzec to, co z pozoru wydaje się niemożliwe. Prowadząca zajęcia z zaangażowaniem tłumaczyła dzieciom każdy z eksperymentów, odpowiadając jednocześnie na niezliczoną ilość pytań małych odkrywców. Nauczycielka zachwyciła się wiedzą uczniów o zjawiskach zachodzących w przyrodzie. Wyjątkowo dobrze, jak na swój wiek wyjaśniali obserwowane doświadczenia oraz poprawnie wyciągali wnioski. Każdy kolejny pokaz wywoływał u nich duże zaciekawienie. W czasie lekcji panowała super atmosfera, uczniowie i prowadząca razem świetnie się bawili. Na koniec dzieci stwierdziły, że eksperymentowanie to nie tylko fantastyczna zabawa, ale także radość z niezwykłego sposobu odkrywania świata.

Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi.