„Ferie na wesoło”

Sprawozdanie z przebiegu półkolonii organizowanej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krasnem pod hasłem „Ferie na wesoło”.

Zimowisko odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krasnem w dniach od 13.01.2020r. do 17.01.2020r. Brało w nim udział 102 dzieci z klas od I do V. Funkcję kierownika półkolonii sprawowała nauczycielka – Marzena Zdeb. Wychowawcami byli: Dorota Jawor, Waldemar Kuśper, Małgorzata Sosnowska, Małgorzata Babiarz, Agnieszka Świerczek, Wojciech Kunysz. Uczniowie byli podzieleni na sześć grup. Zajęcia odbywały się zgodnie z wcześniej opracowanym planem.

13.01.2020r. o godz. 8.30 odbyło się spotkanie wszystkich uczestników zimowiska, na którym podzielono dzieci na mniejsze grupy. Wychowawcy w swoich zespołach  przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i dyscypliny podczas zimowiska.

Następnie opiekunowie przypomnieli uczniom zasady właściwego zachowania się  w autokarze oraz w miejscach publicznych.

Najważniejszym wydarzeniem dnia były warsztaty kulinarne – Master Chef Junior, na których dzieci samodzielnie przygotowały zapiekanki, a następnie odbyła się wspólna degustacja.

Następnie dzieci wraz z wychowawcami udały się do sal, gdzie wymyśliły nazwy grup, a następnie namalowały wizytówki swoich zespołów w postaci plakatów.

Wtorek 14.01.2020r. był w większości pod znakiem zajęć w grupach. Uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach, konkursach i zajęciach artystycznych. 

Najważniejszym punktem dnia był wyjazd do sali zabaw „Kolorado” w Strażowie. Autokary z dziećmi wyjechały o godzinie 8.30, a sam pobyt potrwał do godziny 12.00. W tym czasie nie mogło zabraknąć przekąski, jakim była pizza.

Środa 15.01.2020r. – o godzinie 9.00 uczniowie zebrali się w szkole, a następnie wszystkie grupy wraz z wychowawcami wyjechały do kina „Zorza” w Rzeszowie, gdzie obejrzano premierowy film pt. „Marona – psia opowieść”.

Czwartek 16.01.2020r. stał pod znakiem sportu. Wychowankowie z wielkim entuzjazmem brali udział w różnego rodzaju rozgrywkach, przygotowanych głównie przez nauczyciela wf – u Wojciecha Kunysza. Między zawodami dużą atrakcją dla dzieci okazały się zajęcia konstrukcyjne z programowaniem na klockach Lego oraz warsztaty z doświadczeniami fizycznymi. Na koniec dnia dzieci spotkały się w grupach, gdzie miały możliwość obejrzenia filmów oraz brały udział w ciekawych zabawach.

W piątek 17.01.2020r. rozpoczął się od spotkania w poszczególnych salach, gdzie nauczyciele przedyskutowali z wychowankami zasady BHP na pływalni. Oprócz tego, wychowawcy zwrócili dzieciom uwagę na konieczność stosowania się do wszystkich poleceń ratowników i nauczycieli na krytej pływalni – w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Przed godziną 9.00 autokary wyruszyły do Nowej Wsi. Dzieci miały okazję zrelaksować się w wodzie do godziny 10.30, a następnie druga grupa basenowa rozpoczęła swoje zajęcia na basenie. O godzinie  12.00 uczniowie wrócili do szkoły.

Po powrocie do szkoły o godzinie 12.00 odbyło się podsumowanie zimowiska, dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe upominki.

Przez cały okres zimowiska dzieci miały zapewnione wyżywienie – codziennie otrzymywały gorący posiłek.

 Wychowankowie byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w półkolonii. Mieli możliwość spędzenia czasu w sposób bardzo ciekawy i pożyteczny.

Marzena Zdeb