KONKURSOWE SUKCESY

W grudniu br. uczniowie naszej szkoły już po raz piąty wzięli udział w eliminacjach szkolnych Gminnego Konkursu Ortograficznego „MISTRZOWSKIE PIÓRO”. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII.

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU – GMINNEGO

KL. IV-VI

Mateusz Łuczyk (6c) – 99%

Patrycja Sałek (6c) – 98%

Kinga Kolbusz (6a) – 97%

KL. VII-VIII

Kacper Ptaszek (7b) – 98%

Jakub Stącel (7a) – 93%

Julia Kocój (7a) – 92%

Etap gminny konkursu odbędzie się w naszej szkole w dniu 21.02.2020r. –w Tygodniu Kultury Języka Polskiego.

Miło nam również poinformować, iż Kacper Ptaszek (kl. VIIb) i Bartosz Malicki (kl. VIIIb) otrzymali wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „ORTOGRAFICZNY OMNIBUS”.

Gratulacje za uzyskanie wysokich wyników w wojewódzkim finale VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” należą sią się także:

Zuzannie Witek (84p.) i Mirosławowi Bojdzie (75,5p.) z kl. VIIIb, Kacprowi Ptaszkowi (80p.) z kl. VIIb oraz Mateuszowi Łuczykowi (79,5p.) z kl. VIc.

Natalia Majewska z kl. VIc otrzymała wyróżnieniew Wojewódzkim Konkursie Literackim „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”.

GRATULUJEMY!