Godzina kodowania

„Godzina kodowania” w naszej szkole

Jak co roku, już od 10 lat, na początku grudnia jest obchodzony Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week – CSEdWeek. W tym roku ta akcja przypadła na dni 9-15 grudnia 2019. Najpopularniejszą inicjatywą w ramach CSEdWeek jest Godzina Kodowania, której hasłem od lat jest:

Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki

Również i naszej szkole uczniowie klas od 4 do 6 jak co roku bardzo chętnie przystąpili do tej akcji. Najmłodsi uczestnicy pod czujnym okiem starszych kolegów i nauczyciela poznali możliwości kodowania z multimedialną grą do nauki programowania ScottiGo. Starsi w zależności od zainteresowania i stopnia zaawansowania wykonywali zadania w blokowych językach programowania udostępnionych przez organizatorów Hour of Code.

Jak co roku tego rodzaju akcje wzbudzają zainteresowanie nauką programowania. Co roku, również dzięki innowacji pedagogicznej „Zaprogramuj cyfrową przyszłość” wzrasta w naszej szkole ilość uczniów biorących udział w konkursach informatycznych. W tym roku w Międzynarodowym Konkursie z programowania w języku PIXBLOKS CHALLENGE 2019 wzięło udział 16 uczniów z klas 4-6, z których 9 zakwalifikowało się do półfinałów. O konkursach informatycznych wkrótce napiszmy więcej. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w nich.