WYCIECZKA DO LONDYNU


W dniach 19 – 23 listopada 2019 r. 21 uczniów z naszej szkoły było uczestnikami kilkudniowej wycieczki do Londynu. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki języka angielskiego, które także sprawowały opiekę nad młodymi turystami podczas całego pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii. Dla kilkorga z nas sam przelot samolotem był przeżyciem, które zapamiętamy na długo.

W Londynie mieliśmy okazję zobaczyć Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie, Parlament ze słynnym Big Benem, katedrę Św. Pawła, twierdzę Tower. Zwiedziliśmy British Museum, National Gallery, National Portrait Gallery, Tate Britain, Natural History Museum, Science Museum, National Maritime Museum, Tate Modern Gallery, Madame Tussaud’s Gallery.

Spacerowaliśmy wzdłuż Tamizy, podziwiając most Tower, teatr szekspirowski Globe. Byliśmy także w City – centrum finansowe Londynu, siedziba m.in. Giełdy i Banku Anglii; w chińskiej dzielnicy w Soho, w Greenwich z Królewskim Obserwatorium i południkiem zerowym, w multikulturowym awangardowym Camden. Podziwialiśmy Londyn z góry z London Eye, a wieczorny rejs statkiem po Tamizie ukazał nam przepięknie oświetlone miasto. Oczywiście nikt z nas nie zapomni londyńskich wiewiórek w jednym z parków St James’s Park.

Podczas tej wycieczki zyskaliśmy także możliwość bliższego kontaktu z językiem angielski, dzięki rozmowom z brytyjskimi rodzinami, które nas gościły. Oprócz czasu spędzonego w naszych tymczasowych domach i wizyt w muzealnym świecie, znaleźliśmy czas na chwilę oddechu i zakupy w popularnym sklepie Primark.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i tak też było z naszym pobytem w jednym z największych miast. Teraz, jedyne, co nam zostało to czekać na kolejne zagraniczne wycieczki 🙂