Dni Otwartych Koszar w Rzeszowie

Dnia 29 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III SP wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojskowej w Rzeszowie na ul. Lwowskiej.

W ramach Dni Otwartych Koszar odbył się pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu jednostki i wiele innych atrakcji jakie zapewnili żołnierze 1. Brygady Strzelców Podhalańskich. Dzieci mogły wejść do pojazdów wojskowych, odbyć strzelanie z karabinków, przymierzyć stroje wojskowe, zapoznać się z wszelkiego rodzaju bronią używaną w wojsku oraz akcesoriami służącymi do szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Smaczną atrakcją dla dzieci okazała się również tradycyjna wojskowa grochówka z kotła oraz ciepła herbatka.

Ok godz. 10:00 odbył się uroczysty apel podczas którego dzieci zostały świadkiem nadania odznaczeń i wyróżnień dla osób szczególnie zasłużonych dla 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Uroczystość zakończyła się atrakcyjną defiladą pododdziałów prowadzoną przez orkiestrę wojskową. Wycieczka przyniosła dzieciom mnóstwo wrażeń i niecodziennych doświadczeń.