Oswajanie algorytmów

Oswajanie algorytmów razem z profesorem Uniwersytetu Warszawskiego – Europejski Tydzień Kodowania

W naszej szkole kodujemy zawsze. Wielu pasjonatów informatyki uczęszcza na dodatkowe  zajęcia z programowania i robotyki. Jednak znajomość języków kodowania, choć bardzo ważna, jest tylko częścią sukcesów przyszłych programistów. Według prof. Krzysztofa Diksa wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego (katedra informatyki) najważniejsze jest myślenie logiczne. Profesor wie o czym mówi, jest organizatorem konkursów informatycznych i nauczycielem młodych ludzi, którzy wygrywali w międzynarodowych konkursach programistycznych. Tak, to ci sami polscy programiści z Uniwersytetu Warszawskiego,  o których sukcesach można było usłyszeć w telewizji.  W Europejskim Tygodniu Kodowania (14 – 20.10.) nasz laureat, zwycięzca pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Programowania Pix 2019 –  Antoni Humenny z klasy 6b wziął udział w konferencji prof. K. Diksa pt. „Oswajanie algorytmów”.

Oto niektóre zdjęcia z tego wydarzenia.

Barbara Baran

Ps . Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach programistycznych. W tym roku również ich nie zabraknie.
Nauczyciele informatyki