Rajd pieszy

Rajd pieszy Pogórzem Strzyżowskim !!!

W dniu 28.09.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasnem wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę w okolice Strzyżowa.

Pierwszym punktem programu były zabawy w Parku Wodnym w Strzyżowie. Kąpaliśmy się w basenie i korzystaliśmy ze zjeżdżalni wodnej.

Następnie pojechaliśmy zwiedzić tunel kolejowy z okresu II Wojny Światowej. Został on w całości wydrążony w Górze Żarnowskiej. Długość tunelu wynosi 436 m, szerokość 9 metrów a wysokość      6,5 m. W sierpniu 1941r. w tunelu w Strzyżowie ukryty został pociąg sztabowy Hitlera „Amerika”.         Była to dla nas wspaniała lekcja historii.

Kolejną atrakcją było przejście szlakiem turystycznym w okolicach Strzyżowa. Szukaliśmy grzybów, udało nam się zobaczyć salamandrę plamistą. Obserwowaliśmy pierwsze oznaki jesieni. Rajd zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasy.

Wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Impreza ta została zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu BEACTIVE.
Artur Patruś     klasa III B