Dyktando Niepodległościowe

VII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

„Po polsku o historii”

Żywa lekcja historii – tak można określić coroczne Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe, które jest nie tylko okazją do rywalizacji w zakresie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej, ale także popularyzuje wiedzę na temat kultury i historii narodowej. Wczytywanie się w teksty poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym staje się okazją do refleksji nad językiem polskim.

1 października br. 35 uczniów naszej szkoły przystapiło do konkursu w dwóch grupach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII. Młodsi uczniowie zmierzyli się z tekstem „Wierzyli, że ujrzą swój dom”, poświęconym żołnierzom walczącym na frontach II wojny światowej u boku wojsk sprzymierzonych, zaś starsi pisali tekst „Z kuchni na mównicę” – o roli i prawach kobiet po I wojnie światowej.

            28 października br. w Strzyżowie odbędzie się finał wojewódzki. Weźmie w nim udział 60 najlepszych uczniów z danej kategorii wiekowej z całego województwa zakwalifikowanych przez Podkarpacką Komisję Konkursową na podstawie weryfikacji prac uczestników etapów szkolnych, którzy uzyskali nie mniej niż 75% punktów. Decyzję Podkarpackiej Komisji Konkursowej   poznamy 22 października br.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.