Czytanie z Gangiem Słodziaków

Klasa Ic czyta z „Gangiem Słodziaków”!

Od października klasa 1 c dołączyła do pierwszego etapu  II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych uczniów. Budowanie tego nawyku rozpoczynamy już w szkole, czytając wspólnie  podczas wybranych zajęć  o przygodach Słodziaków.

Nawyk codziennego czytania dzieci wyrabiają sobie także w domu poświęcając na czytanie tekstów dowolnych min. 10 min pod okiem rodziców, bądź z ich pomocą. Motywują ich do tego „Dzienniczki czytania”, w których rodzice potwierdzają fakt czytania przez dzieci samodzielnie bądź z pomocą dorosłych. Na podstawie podpisu rodzica dziecko otrzymuje nagrodę – naklejkę z kolekcji Słodziaków. Ideą dzienniczka jest zebranie 21 naklejek. Dla najwytrwalszych przewidziane są upominki.

Chętnych do podjęcia wyzwania w kl. I C jest wiele, dlatego wierzymy że z pomocą „Gangu Słodziaków” uda nam się zmotywować rodziców i najmłodszych nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytania.