„LIST DO TATY”.

OLIWIA FURMAN ZE SP W KRASNEM LAUREATEM OKRĘGOWYM KONKURSU „LIST DO TATY”.

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego ogłosiła konkursu „List do Taty”, do udziału w którym zostali zaproszeni uczniowie klas czwartych i piątych szkół podstawowych. W naszym okręgu wzięli w nim udział uczniowie  z Rzeszowa oraz z powiatu rzeszowskiego i powiatu łańcuckiego. Głównym koordynatorem konkursu z ramienia Senatu RP w okręgu rzeszowskim jest senator Aleksander Bobko. Celem konkursu było  zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata.

Oliwa Furman

Senator A. Bobko  powołał jury, które  miało za zadanie wyłonić laureata etapu okręgowego. Nad pracami jury patronat honorowy objęła Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. V edycja konkursu odbyła się w maju i czerwcu 2019 r. Z radością informujemy, że Oliwa Furman ze SP im. M. Kopernika w Krasnem, zajęła pierwsze miejsce na etapie okręgowym konkursu „List do Taty”, a jej praca została w zawieziona do Warszawy i weźmie udział w etapie ogólnopolskim. Koordynatorem konkursu  w SP w Krasnem był ks. Adam Dzióba. Oliwia wraz z innymi nagrodzonymi i wyróżnionymi uczestnikami konkursu zostanie zaproszona na galę okręgową konkursu, która odbędzie się w Rzeszowie 09 września 2019.

Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie we wrześniu 2019 r. Zwycięzca etapu okręgowego wraz z ojcem lub innym opiekunem, będzie gościć w Warszawie podczas tej uroczystości, zaś Senat RP zapewnia wszystkim zwycięzcom etapów okręgowych atrakcje podczas pobytu w stolicy.

Ks. Adam Dzióba
Fot. Oliwa Furman