WYSTAWA INTERAKTYWNA

Przygoda związana z nauką jest niesamowita! Przekonali się o tym w dn. 13.06 uczniowie z klas Ia i Ic podczas wystawy interaktywnej organizowanej przez Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

W jednej strefie tematycznej dzieci mogły sięgać tam, “Gdzie wzrok nie sięga”.  Wystawę tworzyło ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska znacznie lepiej i sugestywniej niż niejedna książka do fizyki.

Wystawa „Co słychać?” spodobała się szczególnie tym, którzy fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Do dyspozycji były takie eksponaty, jak m.in. puzon, uszy słonia czy echosonda.

Zwiedzanie wystawy poprzedziły interesujące pokazy naukowe.

Jesteśmy przekonane, że pokazy interaktywne pozostawią w pamięci naszych uczniów nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także nową wiedzę.

Wychowawczynie klas