PIKNIK RODZINNY 2019

Rodzinnie, kolorowo i słonecznie!

W Dniu Dziecka, 1 czerwca br., odbył się kolejny, siódmy już, udany Piknik Rodzinny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krasnem. Tradycyjnie było dużo zabawy, wiele różnorodnych atrakcji, niezapomniana atmosfera.

Po inaugurującym imprezę  Koncercie Talentów każdy mógł znaleźć coś dla siebie, np. odwiedzić stoiska przyrodnicze (Koło Przyrodnicze, Akademia Przyrodnicza, Świat w skali mikro), matematyczne (łamigłówki, strefa kodowania – kącik Scottie GO), historyczne (Salon historycznych gier planszowych), pszczelarskie, kulinarne (ze smakołykami Stowarzyszenia Kobiet Krasne), popularnonaukowe (Aeromentors), medyczne (Sabamed)
i wiele innych. Uwagę przyciągały też wystawy – np. zabawek ekologicznych, ekspozycja Muzeum Techniki i Militariów. Zdrowej sportowej rywalizacji sprzyjały zabawy i gry zręcznościowe, tory przeszkód czy Mini Turniej Piłki Nożnej Orlików. Spore zainteresowanie wzbudziły pokazy: sprzętu ratownictwa medycznego, Straży Pożarnej i Policji, Szkolnego Koła Robotyki, grupy rekonstrukcyjnej ZBIR, motorów Harley. Przez całą imprezę dzieci korzystały z wielu bezpłatnych atrakcji – zjeżdżalni, dmuchańców, trampolin czy malowania twarzy. Powodzeniem cieszyła się też słodka kawiarenka ze wspaniałymi domowymi wypiekami rodziców oraz kiełbaski z grilla.

Ważnym punktem programu okazały się aukcje – plastycznych prac uczniowskich, koszulek klubowych i piłki z cennymi dla łowców autografów podpisami Sławomira Peszko, Marcina Możdżonka, Jakuba Jarosza oraz pozostałych zawodników obecnego składu Asseco Resovii.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, sponsoratowi instytucji lokalnych piknik okazał się wspaniałą imprezą integrującą całą społeczność szkolną i środowisko lokalne.

fot. KB