Etnografia wczoraj i dziś

“Etnografia wczoraj i dziś”

Uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w cyklu lekcji, na których uzyskali ciekawe informacje na temat różnorodności strojów ludowych oraz charakterystycznych cech ubioru wiejskiego w zależności od regionu Podkarpacia.

Zajęcia zorganizowane były w ramach projektu realizowanego przez Gminę Krasne wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Krasnem. Odbyły się kwietniu i maju 2019r. w siedzibie GOKiB w Krasnem.

Podsumowaniem spotkań był konkurs plastyczny pt. “Etnografia wczoraj i dziś” na projekt ubrania inspirowanego regionalnymi strojami Podkarpacia . Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach. Projekty przygotowywane były na lekcjach plastyki i w domu. Do konkursu zgłoszono 40 prac.