O Stroju Rzeszowskim

29.04. 2019r.  uczniowie klas drugich uczestniczyli   w lekcji „ O Stroju Rzeszowskim”, w ramach projektu „Etnografia wczoraj i dziś” prowadzonej przez socjologa etniczno  – kulturowego pana Ireneusza. Prowadzący w bardzo interesujący sposób przybliżył uczniom tematykę związaną z tradycją i sposobem ubierania się w dawnych czasach. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę nt. elementów stroju odświętnego i codziennego, różnic między strojem panny i mężatki, czy też rekwizytów będących wyznacznikiem bogactwa. Z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą ewolucję stroju i zasięg jego występowania. Mogli również przymierzyć  autentyczny strój rzeszowski. Serdecznie dziękujemy panu Irkowi za wspaniały przekaz i profesjonalnie przygotowane zajęcia.

Nauczyciele  klas drugich