SUKCES JULKI I BARTKA

Mamy laureatkę konkursu kuratoryjnego !

Miło nam poinformować, że nasza uczennica , Jula Olszańska z klasy 8b została laureatką Konkursu Kuratoryjnego z języka niemieckiego.
Zdobycie tytułu laureata zwalnia uczennicę z egzaminu ósmoklasisty z części językowej. Opiekunem Julii była pani Magdalena Kluz-Międlar.

Bartosz Ślepecki na poziomie województwa uzyskał tytuł finalisty KONKURSU MATEMATYCZNEGO. Opiekunem Barka była p. Joanna Dziedzińska.

Wywiad z naszą laureatką

-Jak długo przygotowywałaś się do konkursu ?

Od mojego awansu do etapu rejonowego pracowałam bardzo intensywnie. Rozwiązywałam wiele testów z różnych etapów konkursu i różnych województw. Dodatkowo pracowałam z panią Międlar 4 godziny w tygodniu i  samodzielnie w domu. Bardzo motywowała mnie moja rodzina.

– Co zrobić, żeby nauka języków sprawiała przyjemność ? Jak osiągnąć sukces ?

Nauka języka obcego wymaga systematyczności ale może sprawiać przyjemność. Nie ma sukcesu bez pracy. Lubię się uczyć, zwłaszcza języków obcych.

-Co było dla Ciebie motywacją do nauki ?

Byłam bardzo zmotywowana, ponieważ osiągnięcie tytułu laureata zwalnia z obowiązku zdawania egzaminu ósmoklasisty i pozwala na dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Jest to wielki bonus, ponieważ w tym roku jest kumulacja roczników w szkołach średnich i duża konkurencja.

-Dlaczego język niemiecki?

Uważam, że język niemiecki jest bardzo ważnym językiem w Europie i warto go znać. Można w przyszłości łatwiej znaleźć pracę lub wyjechać na studia. Język niemiecki jest bardzo logiczny.

-W trakcie przygotowań do konkursu musiałaś poznać wiele faktów na temat krajów niemieckojęzycznych. Do którego z tych krajów chciałabyś pojechać i dlaczego?

Byłam już kilkakrotnie w Austrii, w Wiedniu. Jest to bardzo piękny kraj , w Wiedniu jest wiele ciekawych zabytków. Warto spróbować tortu Sachera. Chciałaby zwiedzić Szwajcarię ze względu na walory krajobrazowe kraju, piękne Alpy, górskie jeziora i lodowce.

Dziękujemy za rozmowę.

Wywiad przeprowadzili uczniowie klas ósmych.

Magdalena Kluz-Międlar.