„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

SZKOLNY KONKURS „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” ROZSTRZYGNIĘTY!

W III edycji konkursu szkolnego „Łamańce językowe” dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII szkoły podstawowej, który odbył się w dn. 8.03.br., ocenie poddano nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka  – „łamańca  językowego”. Laureaci I etapu nie mieli łatwego zadania – musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi wypowiedzeniami, np. „Jola lojalna z nielojalną Jolą łajają jowialnego lokaja.” lub „W wysuszonych sczerniałych trzcinowych szuwarach sześcionogi szczwany trzmiel bezczelnie szeleścił w szczawiu, trzymając w szczękach strzęp szczypiorku i często trzepocąc skrzydłami”. Wygłosili też z pamięci m. in. wiersze pt. ”Huczek”, „Żuczek”, „Jamnik”, „Cztery jędze spod Swarzędza”, „W Dziwakowie”, „Szczeniak”, „Czy to pies, czy to bies?”.

I miejsce i tytuły Mistrzów „Łamańców językowych” zdobyli:

w kategorii klas IV-VI: Szymon Ślepecki (kl. 5a)

w kategorii klas VII-VIII: Julia Wierzbińska (kl. 8c)

Tytuły Wicemistrzów „Łamańców językowych” stały się udziałem:

w kategorii klas IV-VI: Kacpra Ptaszka (kl. 6b)

w kategorii klas VII-VIII: Zuzanny Wystub (kl. 8a)

Jury wyróżniło Katarzynę Majkowską (kl. 5c) i Oliwię Piątek (kl. 8b).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w  IV edycji konkursu za rok!